تعمیر کلید هوایی

تعمیر کلید هوایی

یکی از تجهیزات صنعتی که در مباحث برق فشار قوی و ضعیف اهمیت زیادی پیدا می کند کلید هوایی است. این کلیدها هم به عنوان محافظ شبکه و هم به عنوان قطع و وصل کننده مدار برق مورد استفاده قرار می‌گیرند. از آنجایی که معمولا برای خاموش کردن جرقه در این نوع از کلیدها، لازم است اینکار در هوای آزاد صورت بگیرد به همین علت با عنوان کلیدهای هوایی نامگذاری شده اند.plc7 شرکت فعال در زمینه فروش تجهیزات اتوماسیون صنعتی و تعمیرات اتوماسیون صنعتی همچون تعمیر سافت استارتر ، تعمیر پی ال سی s7-400  از شما دعوت می‌کند برای آشنایی با انواع روش های تعمیر کلیدهای هوایی با ما همراه باشید.

کلید هوایی چیست؟

کلید اتوماتیک هوایی که از گروه کلیدهای اتوماتیک است، عبارت Air Circuit Breaker معادل انگلیسی این نوع از کلید است . کلید هوایی به عنوان  نوعی بریکر یا قطع کننده خودکار فشار ضعیف است که در جریان های بالا و در ورودی تابلو برق فشار ضعیف مورد استفاده قرار میگیرد. از کارکردهای اصلی کلید هوایی می توان به سوئیچینگ و حفاظت از مدار اشاره نمود.کلید هوایی به دو صورت مغناطیسی و حرارتی از مدارهای الکتریکی حفاظت می کند، این کلید پس از عمل کردن می تواند به هم به صورت دستی یا اتوماتیک دوباره وارد مدار شود. کلیدهای هوایی چون میتوانند رنج بالاتری از جریان انرژی را پوشش دهند نسبت به سایر کلیدهای اتوماتیک بیشتر مورد استفاده قرار می‌گیرند.

این کلیدها که اغلب در بخش ورودی مدار برق مورد استفاده قرار می‌گیرند، زمانی که ولتاژ ورودی به تجهیزات صنعتی نوسان سریعی داشته باشد یا به علت های گوناگون حرارت اجزای داخلی مدار هنگام عبور جریان الکتریکی زیاد شود، این کلیدها وظیفه محافظت از دستگاه‌ها و قطع مدار برق را دارند. شرکت پی ال سی7 از شرکت‌های معتبر در زمینه فروش تجهیزات اتوماسیون صنعتی و فروش انوع پی ال سی می‌باشد که علاوه بر فروش تجهیزات،  خدمات زیادی در زمینه تعمیر انواع تجهیزات اتوماسیون صنعتی و تامین انواع قطعات مورد نیاز دارد. شما می‌توانید ضمن دریافت مشاوره در زمینه عیب یابی کلید‌های هوایی، از خدمات آنها در زمینه تامین قطعات مورد نیاز تعویض نیز بهره مند شوید.

تعمیر کلید هوایی

انواع کلید های هوایی

 • کلیدهای هوایی از نظر ولتاژ به دو نوع AC-DC تقسیم می‌شوند.
 • کلیدهای هوایی از نظر تعداد پل به دو دسته سه پل و چهار پل تقسیم می‌شود.
 • کلیدهای هوایی از نظر نصب به دو دسته فیکس و کشویی تقسیم می‌شود.

کاربرد انواع کلید های هوایی

کلیدهای هوایی که اکثرا کاربردهای مشابهی دارند که در ادامه به برخی از آنها اشاره می‌شود:

 • حفاظت از تجهیزات در برابر اتصال کوتاه
 • حفاظت از شبکه در برابر افزایش ولتاژ
 • حفاظت از شبکه در برابر افزایش یا کاهش بیش از حد فرکانس
 • حفاظت از تجهیزات در برابر بار اضافه و یا افزایش حرارت
 • حفاظت از ژنراتور در برابر خروج سنکرون

اجزا و قطعات مختلف کلید های هوایی

کلیدهای هوایی از قسمت ها و اجزای مختلفی تشکیل شده است که هر کدام از آن ها در کلیدهای قدرت هوایی کاربرد خاص خود را دارند. اجزای داخلی کلیدهای هوایی عبارت اند از:

۱ . کلید خاموش

۲ . کلید روشن

۳ . نشانگر شارژ کلید

۴ . انواع نمایشگر ال ای دی و دیجیتالی

۵ . کنتاکت ها

۶  . کنترلر

۷ . قفل کاربر

۸ . کلیدهای تنظیم تریپ

۹ . کلید مخصوص ذخیره انرژی

۱۰ . کلید قفل حالت کشویی

۱۱ . کلید تنظیم مجدد

۱۲ . کلید کنترل به منظور بستن کنتاکت ها در کلیدهای قدرت هوایی

و …

تعمیر کلید هوایی

کلیدهای هوایی دارای قسمت های مختلفی هستند که در ادامه به آنها اشاره می‌شود:

 ۱ . صفحه ی ال سی دی

۲ . رله حفاظتی

۳ . حفاظت نول

۴ . نمایشگر دیجیتالی حالت کاری رله

۵ . محل اتصال Mini USP به دستگاه به منظور تست آن

۶ . تنظیمات IG

۷ . تنظیمات LI

۸ . تنظیماتIM

۹ . تنظیمات   LR

۱۰ . تنظیمات TG

۱۱ . تنظیمات TM

۱۲ . تنظیماتTR

تعمیر انواع کلید هوایی

 • تعویض باتری: ابتدا باتری کلید هوایی را با یک باتری جدید تعویض کنید. برای انجام این کار، باید پنل کلید هوایی را باز کرده و باتری قدیمی را جدا کنید و سپس باتری جدید را در جای آن قرار دهید.
 • تنظیم مجدد کلید: در برخی موارد، ممکن است کلید هوایی به دلایلی مانند انحراف فیزیکی، کار نکند. برای رفع این مشکل، می توانید کلید هوایی را باز کرده و مجدداً تنظیم کنید.
 • تعمیر قطعات داخلی: اگر مشکل کلید هوایی به علت خرابی قطعات داخلی آن باشد، می توانید این قطعات را تعمیر یا تعویض کنید. بسیاری از شرکت های فروش تجهیزات اتوماسیون صنعتی خدماتی مانند فروش انواع پی ال سی و همینطور سایر قطعات داخلی را برای مشتریان خود فراهم کرده اند که شما می‌توانید با شناسایی نمایندگی معتبر این خدمات را دریافت کنید.
 • استفاده از کد خطایاب: برخی از کلیدهای هوایی دارای کد خطایاب هستند که به شما کمک می کند تا علت خرابی را پیدا کنید. با استفاده از این کد، می توانید مشکل را تشخیص داده و راه حل مناسبی برای آن پیدا کنید.
 • مراجعه به تعمیرکار: امروزه بسیاری از شرکت هایی که در زمینه فروش تجهیزات اتوماسیون صنعتی فعال هستند، خدماتی نیز برای تعمیر این تجهیزات ارائه می دهند که شما می‌توانید با شناسایی مراکز معتبر، خدمات مورد نظر خود را دریافت کنید.

با توجه به اینکه استفاده از کلید‌های هوایی نیازمند تجهیزات مربوط به تولید هوا است. حفاظت از این تجهیزات شامل تعمیر و نگهداری انوع کمپرسور هوا، تمیز کردن فیلترهای کلید و کنترل کارکرد درست آنها و افزودن روغن و … است. برای استفاده طولانی مدت از این تجهیزات علاوه بر نگهداری و سرویس منظم باید تعمیر قطعات مورد نیاز را نیز جدی گرفت.

 

تعمیر کلید هوایی

شرکت plc7 ارائه دهنده خدمات تعمیر انواع تجهیزات اتوماسیون صنعتی

  شرکت پی ال سی 7  با انجام تعمیرات فوری انواع تجهیزات اتوماسیون صنعتی شامل انواع پی ال سی ، درایو و … در سریعترین زمان ممکن به همراه ضمانت و ارائه خدمات به سراسر کشور  در خدمت مشتریان گرامی می‌باشد. جهت مشاوره تعمیرات اتوماسیون صنعتی با کارشناسان پی ال سی 7 تماس بگیرید و از مشاوره رایگان در زمینه تعمیر انواع تجهیزات اتوماسیون صنعتی بهره مند شوید .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×